Polish Masters

Klaudia_Antos_gif

KLAUDIA ANTOS

Tancerka Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, finalistka 9. edycji programu “You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktor i choreograf hip hopu oraz new age. Tańczy od 9. roku życia – jako mała dziewczynka inspirowała się teledyskami, które widziała w telewizji. Obecnie uczy tańca na terenie całego kraju. Wielokrotnie brała udział w warsztatach tanecznych w Polsce, a szkoliła się u takich nauczycieli jak: Cj Salvador, Denzel Chisolm, Andye J, Diana Matos, Devin Jamieson, Tony Tzar, Kyle Hanagami, Marissa Osato, Jonte, Grzegorz Pańtak i wielu innych. Była jednym z choreografów Festiwalu Tańca Makesense w Teatrze Ludowym w Krakowie (kwiecień 2014). Jako tancerka współpracowała z Honoratą „Honey” Skarbek oraz Dorotą „Dodą” Rabczewską. Jej marzeniem jest, by wystąpić na scenie u boku największych gwiazd światowej muzyki – Beyoncé, Janet Jackson i Madonny.
Marta_Czyż_gif

MARTA CZYŻ

Dyplomowany pedagog tańca jazzowego, założycielka i trenerka juniorskiego zespołu tańca jazzowego "Imagine" w Egurrola Dance Studio Konstancin-Jeziorna, choreograf 5. i 6. edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" dla telewizji Polsat. Marta ukończyła magisterskie studia z Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Występowała jako solistka widowiska muzyki i tańca "Usłyszeć Taniec", wystawianego w największych salach koncertowych w całej Polsce. Studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim collegeu Oure Sport & Performing Arts na linii Modern& Ballet. Na swoim koncie ma wiele osiągnieć w tańcu sportowym, zdobytych zarówno na mistrzostwach Polski, jak i Świata federacji IDO oraz IFMD (wraz z zespołem Jazz One).
Paulina_Figinska_gif

PAULINA FIGIŃSKA

Finalistka 5. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, z którym współpracowała także jako tancerka i choreograf w 8. i 9. edycji. Tańczyła na pokładzie statków Mein Schiff 1, 2, 3 oraz 4. Występowała w spektaklu „Chopin musi umrzeć”, wystawianym na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, na koncercie „We have to search” azerskiego artysty Elnura Huseynowa, a także w spektaklu „Dzieci innego Boga” autorstwa grupy teatralnej Dzikistyl Company. Paulina jest stypendystką 3-miesięcznego programu ISVP – Certificate of Excellence na Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie udział w programach telewizyjnych, międzynarodowych festiwalach oraz koncertach, m.in. w programie „Taniec z Gwiazdami” oraz na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2008 roku zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, w spektaklu Artura Żymełko pt. „All that jazz between us”.
Kasia_Mieczkowska_gif

KATARZYNA MIECZKOWSKA

Trenerka flagowych zespołów Egurrola Dance Studio – V3 oraz V2 (finaliści programu “Mam talent!”), z którymi zdobyła wiele nagród, choreograf programu “Taniec z gwiazdami”, finalistka 5. edycji programu “You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Kasia stale podnosi swoje umiejętności, szkoląc się w wielu stylach, tj. taniec klasyczny, modern, hip hop, disco i funky. Doświadczenie zdobywała także na międzynarodowych warsztatach pod okiem najlepszych choreografów. Uczestniczyła m.in. w szkoleniu w Szkole Tańca Broadway we Włoszech, gdzie została wyróżniona za umiejętności w technice tańca jazzowego. Wielokrotnie występowała także z Zawodową Grupą Taneczną VOLT. Chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i z wielką pasją uczy innych.
Ada_Piechowka_gif

ADRIANNA PIECHÓWKA

Tancerka Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, finalistka 4. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktorka tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca towarzyskiego, w którym osiągnęła najwyższą klasę taneczną “S” i wiele tytułów mistrzowskich, jednocześnie szkoląc się w innych stylach. Dzięki swojej wszechstronności Ada dostała możliwość występów w teatrze STU w sztuce „Sonata Belzebuba:” u boku Beaty Rybotyckiej i Zbigniewa Wodeckiego, pod okiem choreografa Piotra Galińskiego, a także w spektaklu WTT pod tytułem “Kim Jesteś?”. Jako tancerka brała udział w licznych koncertach i programach telewizyjnych, m.in. Sylwester z Polsatem, Top Trendy, „Lip Sync Battle Ustawka” i „Jaka to melodia?”. Ponadto na swoim koncie ma wiele występów w teledyskach największych polskich gwiazd, m.in. Margaret, Saszan i Sylwii Grzeszczak, a także w trasach koncertowych Dody „Fly High” i „Riotka Tour”.
Ryfa_Ri_gif

RYFA RI

Tancerka od wielu lat związana z tańcami ulicznymi i klubowymi. Specjalizuje się w stylu hip hop oraz house dance, sędziuje, prowadzi bitwy taneczne. Tańczy od roku 96’. Tańca uczyła się już w szkole podstawowej, ale na poważnie zajęła się nim dopiero gdy trafiła pod skrzydła Piotra ‘Sypiego’ Sypniewskiego i B-boya Bartazza. I została członkiem ekipy Twoja Stara Team, z którym freestyle’owała w Polsce i za granicą. Na przełomie lat 2007/2008 zaczęła prowadzić własne zajęcia i warsztaty, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności w house dance. Uczyła się od najlepszych polskich i zagranicznych tancerzy, w czasie wielu stoczonych bitew i cypherów. Hip hop pozwala jej być sobą i wejść na niekończącą się drogę do doskonałości, a poprzez taniec może uczyć się pracy nie tylko nad formą, ale także treścią ruchów.
Julka_Zytko_gif

JULIA ŻYTKO

Tancerka Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, finalistka 4. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktorka tańca. Jako młoda tancerka brała udział w wielu eventach telewizyjnych, festiwalach, reklamach, zawodach i mistrzostwach. Szkoli się u najlepszych nauczycieli, takich jak: Tony Tzar, Miguel Antonio, Luther Brown, Ian Eastwood, Erica Sobol, Kumari Suraj, Kyle Hanagami, Mariusz Kotarski, Rob Rich, Andye J, Lee Daniels, Tucker Barkley. Brała udział w warsztatach w Los Angeles (Debbie Reynolds. The Edge) oraz w Londynie (Pineapple).
Artur_Golec_gif

ARTUR GOLEC

Tancerz Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, finalista 8. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktor tańca. Karierę taneczną rozpoczął wiele lat temu, prezentując swoje umiejętności zarówno na polskich, jak i zagranicznych parkietach podczas wielu prestiżowych turniejów tanecznych. Technikę szkolił pod okiem najlepszych zagranicznych choreografów, takich jak m.in.: Tucker Barkley, Ian Eastwood, Erica Sobol, Lee Daniel, Derrel Bullock czy Tony Czar. Dziś, wraz z grupą VOLT, występuje na największych scenach z polskimi i zagranicznymi gwiazdami.
Michal_Kalcowski_gif

MICHAŁ KALCOWSKI

Tancerz Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, finalista 9. edycji programu “You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Michał tańczy, odkąd skończył 4 lata. Po raz pierwszy na scenie pojawił się mając 8 lat – wystąpił wtedy na Mistrzostwach Świata i Europy, gdzie zajął 3. miejsce, będąc jednocześnie najmłodszym uczestnikiem w swojej kategorii. Jest wielokrotnym Mistrzem Świata oraz Europy w hip hopie. Trenował także taniec towarzyski, w którym zdobył klasę B. Obecnie jest trenerem i choreografem własnej grupy tanecznej, a także trenerem personalnym.
Paweł_michno_gif

PAWEŁ MICHNO

Choreograf formacji Jazz One, z którą zdobywał liczne nagrody na Mistrzostwach Europy i Świata oraz formacji Jazz One Juniors, choreograf programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Na swoim koncie ma m.in. występy z Kieleckim Teatrze Tańca, czy role w największych spektaklach, np. “Chicago” w Teatrze Komedia. Swój warsztat doskonalił w najlepszych szkołach tańca w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Był reżyserem i choreografem dwóch głośnych przedstawień tanecznych: “Lady Fossy 2” i “Saligia”. Zdobyte doświadczenie chętnie przekazuje w czasie zajęć, na których każdego potrafi zarazić swoją pasją do tańca. Paweł nauczy Cię tego co najistotniejsze w tańcu jazzowym – policentryzmu, czyli izolowania poszczególnych części ciała, tak by móc nimi poruszać niezależnie. Paweł przykłada dużą wagę do nauczania techniki, gdyż to właśnie jakość tańca jest podstawą do dalszego rozwoju tancerza.
Jerzy_Mordarski_gif

JERZY MORDARSKI

Tancerz, instruktor, choreograf tańca hip hop/new age/choreography. Tańczy od 10 lat, a uczy od ponad 8. Zaczynał od b-boying’u (breakdance), ale po roku odnalazł się w stylu, jakim jest hip hop. Brał udział w produkcjach Andye J Jamieson “Communication” oraz “Road To Zion” pod okiem Denzela Chisolma, nagrywanych we współpracy z SDA Academy, a także w produkcji filmowej „Bangistan”. Był tancerzem Honoraty “Honey” Skarbek podczas jej trasy koncertowej „My Name Is Million Tour 2014″. Jako tancerz występował w czasie produkcji telewizyjnych takich jak: „Sylwester z Dwójką”, „Mam Talent” czy „Sopot Festiwal”. Wraz ze swoją grupą taneczną Who If Not You zdobył złoty przycisk IX edycji programu „Mam Talent”. Również z nią stworzył autorski spektakl pt. "Warto!?". Obecnie jest nauczycielem i choreografem Egurrola Dance Studio oraz prowadzi warsztaty na terenie całej Polski.
Brian_Poniatowski_gif

BRIAN PONIATOWSKI

Zwycięzca 7. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie każdego dnia pobiera lekcje tańca w najlepszych szkołach w Ameryce, takich jak Broadway Dance Center oraz Steps on Broadway. Wspołpracuje z takimi choreografami jak Lane Napper czy Tom Richardson. Od momentu przeprowadzki do USA skupia się na rozwoju w kierunku Jazz Fusion i Muscial Theatre. Brian to kilkukrotny mistrz świata w takich stylach jak taniec jazzowy, modern i show dance. Jego zajęcia to nie tylko taniec i ćwiczenia... dają także możliwość prawdziwego obcowania ze sztuką!
Tomek_Przadka_gif

TOMASZ PRZĄDKA

Tancerz Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, choreograf programu “Mali Giganci” dla telewizji TVN, finalista 3. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktor i choreograf. Rozpoczynał od tańca towarzyskiego, ale dziś bliższe mu są takie style jak new age, new style, house czy hip hop. Wraz z innymi uczestnikami programu tańczył w licznych pokazach oraz w produkcjach telewizyjnych TVN: „You Can Dance: Wielka Bitwa“ (2010), „Taniec kontra Dance“ (2011), czy „Alle Zima“ (2010). Swoje umiejętności szlifował pod okiem niekwestionowanych gwiazd światowego formatu, tj.: Brian Friedman, Lee Daniel, Tony Czar, Kevin Maher, Laura Edwards, Rob Rich, Anthony Kaye, Kyle Hanagami, Candance Brown, Derrell Bullock czy Andye J.
Maksim_Woitiul_gif

MAKSIM WOITIUL

Pochodzi z Białorusi, ukończył Państwową Szkołę Baletową w Mińsku jako absolwent klasy Aleksandra Koliadenko. Od 1988 roku występował w balecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej jako solista a dwa lata później otrzymał tytuł pierwszego solisty. W sezonie 2001-2002 był solistą Narodowego Baletu Kanady w Toronto, a od 2009 roku jest pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego. Widzowie Teatru Wielkiego mogli podziwiać go m.in. w „Jeziorze łabędzim”, „Dziadku do orzechów”, „Cudownym mandarynie”, „Romeo i Julii” czy „Śpiącej królewnie”. Współpracował z wybitnymi choreografami z całego świata, a teraz sam dzieli się swoją wiedzą na temat tańca klasycznego.