Polish Masters

ARTUR ART GOLEC

Tancerz Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT, finalista 8. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktor tańca. Karierę taneczną rozpoczął wiele lat temu, prezentując swoje umiejętności zarówno na polskich, jak i zagranicznych parkietach podczas wielu prestiżowych turniejów tanecznych. Technikę szkolił pod okiem najlepszych zagranicznych choreografów, takich jak m.in.: Tucker Barkley, Ian Eastwood, Erica Sobol, Lee Daniel, Derrel Bullock czy Tony Czar. Dziś, wraz z grupą VOLT, występuje na największych scenach z polskimi i zagranicznymi gwiazdami.

 

BRIAN PONIATOWSKI

Zwycięzca 7. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie każdego dnia pobiera lekcje tańca w najlepszych szkołach w Ameryce, takich jak Broadway Dance Center oraz Steps on Broadway. Wspołpracuje z takimi choreografami jak Lane Napper czy Tom Richardson. Od momentu przeprowadzki do USA skupia się na rozwoju w kierunku Jazz Fusion i Muscial Theatre. Brian to kilkukrotny mistrz świata w takich stylach jak taniec jazzowy, modern i show dance. Jego zajęcia to nie tylko taniec i ćwiczenia... dają także możliwość prawdziwego obcowania ze sztuką!

 

MICHAŁ HENDZEL

Od 15. roku życia szkoli się pod okiem najlepszych nauczycieli oraz choreografów z całego świata. Za najważniejsze projekty w swoim dorobku artystycznym uważa udział w spektaklu „Soul City” Tony’ego Tzar’a oraz Carnivalu Brooklyn’a Jai’a. Pracował przy realizacji programów telewizyjnych: „The Voice of Poland”, „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Mam Talent”, „Got to Dance”, „Pytanie na śniadanie” i wielu innych. Jest wicemistrzem Europy federacji IDO w kategorii duety 2015 oraz finalistą 6. edycji Board Game Tour. Występował między innymi z takimi artystami jak Margaret, Dawid Kawiatkowski, Doda czy Ewa Farna, a także u boku zagranicznego artysty – Alvaro Solera. Michał swoje lekcje prowadził w kilkunastu miastach w Polsce, a także w Studio 68 w Londynie oraz LAX w Paryżu.

 

PAWEŁ MICHNO

Trener utytułowanych formacji Jazz One oraz Jazz One Juniors, choreograf programu “You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Paweł tańczy jazz od zawsze! Na swoim koncie ma m.in. występy z Kieleckim Teatrze Tańca, czy role w największych spektaklach, np. “Chicago” w Teatrze Komedia. Swój warsztat doskonalił w najlepszych szkołach tańca w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Jest reżyserem i choreografem dwóch głośnych przedstawień tanecznych: “Lady Fossy 2” i “Saligia”. Zdobyte doświadczenie chętnie przekazuje w czasie zajęć, na których każdego potrafi zarazić swoją pasją do tańca.

 

KATARZYNA MIECZKOWSKA

Trenerka flagowych zespołów Egurrola Dance Studio – V2 i V3, choreograf programu “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Utalentowana i wszechstronna tancerka, która stale podnosi swoje umiejętności, szkoląc się w wielu stylach, tj. taniec klasyczny, modern, hip hop, jazz, disco i funky. Doświadczenie zdobywała także na międzynarodowych warsztatach pod okiem najlepszych choreografów. Uczestniczyła, m.in. w szkoleniu w Szkole Tańca Broadway we Włoszech, gdzie została wyróżniona za umiejętności w technice tańca jazzowego. Wielokrotnie występowała także z grupą VOLT. Chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i z wielką pasją uczy innych.

 

ADRIANNA PIECHÓWKA

Tancerka Zawodowej Grupy VOLT, trener zespołu SWAGG, finalistka 4. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktorka tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca towarzyskiego, w którym osiągnęła najwyższą klasę taneczną “S”. Dzięki swojej wszechstronności dostała możliwość występów w teatrze STU w sztuce „Sonata Belzebuba” pod okiem choreografa Piotra Galińskiego, a także w spektaklu WTT pod tytułem “Kim Jesteś?”. Jako tancerka brała udział w licznych koncertach i programach telewizyjnych, m.in. Sylwester z Polsatem, Top Trendy, „Lip Sync Battle Ustawka” i „Jaka to melodia?”. Ponadto na swoim koncie ma wiele występów w teledyskach największych polskich gwiazd.

 

TOMASZ PRZĄDKA

Tancerz Zawodowej Grupy VOLT, choreograf programu “Mali Giganci”, finalista 3. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktor tańca. Rozpoczynał od tańca towarzyskiego, ale dziś bliższe mu są takie style jak new age, new style, house czy hip hop. Wraz z innymi uczestnikami programu tańczył w licznych pokazach oraz w produkcjach telewizyjnych TVN: „You Can Dance: Wielka Bitwa“, „Taniec kontra Dance“ czy „Alle Zima“. Swoje umiejętności szlifował pod okiem niekwestionowanych gwiazd światowego formatu, tj.: Brian Friedman, Lee Daniel, Tony Czar, Kevin Maher, Laura Edwards, Rob Rich, Anthony Kaye, Kyle Hanagami, Candance Brown, Derrell Bullock czy Andye J.

 

MAKSIM WOITIUL

Instruktor tańca klasycznego w Egurrola Dance Studio. ukończył Państwową Szkołę Baletową w Mińsku jako absolwent klasy Aleksandra Koliadenko. Od 1988 roku występował w balecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej jako solista a dwa lata później otrzymał tytuł pierwszego solisty. W sezonie 2001-2002 był solistą Narodowego Baletu Kanady w Toronto, a od 2009 roku jest pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego. Widzowie Teatru Wielkiego mogli podziwiać go m.in. w „Jeziorze łabędzim”, „Dziadku do orzechów”, „Cudownym mandarynie”, „Romeo i Julii” czy „Śpiącej królewnie”. Współpracował z wybitnymi choreografami z całego świata, a teraz sam dzieli się swoją wiedzą na temat tańca klasycznego.

 

JULIA ŻYTKO

Tancerka Zawodowej Grupy VOLT, finalistka 4. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, instruktorka tańca. Jako młoda tancerka brała udział w wielu eventach telewizyjnych, festiwalach, reklamach, zawodach i mistrzostwach. Szkoli się u najlepszych nauczycieli, takich jak: Tony Tzar, Miguel Antonio, Luther Brown, Ian Eastwood, Erica Sobol, Kumari Suraj, Kyle Hanagami, Mariusz Kotarski, Rob Rich, Andye J, Lee Daniels, Tucker Barkley. Brała udział w warsztatach w Los Angeles (Debbie Reynolds. The Edge) oraz w Londynie (Pineapple).

 

SANDRA JACKOWSKA

Z tańcem związana jest od 10. roku życia. Rozpoczynała od tańca towarzyskiego, następnie uczęszczała do szkoły baletowej w Łodzi, potem w jej życiu pojawiła się także salsa. Tańczyła z takimi gwiazdami, jak Edyta Górniak czy Doda. Doświadczenie zdobywała pod okiem najwybitniejszych światowych choreografów i tancerzy, którzy współpracowali m.in. z Beyonce, Britney Spears, Janet Jackson czy Madonną. Ma na swoim koncie także występy w teledyskach Łąki Łana, Afromental czy Piotra Roguckiego oraz udział w spektaklach teatralnych. Na zajęciach uczy nie tylko choreografii ale przede wszystkim tego jak odnaleźć w niej swoją osobistą wolność.